Baskicimiz.com Üyelik Sözleşmesi

Baskicimiz.com’dan alışveriş yapmak için önce kayıt formunu doldurmak suretiyle üye olmanız ve kullanıcı şifresi edinmeniz gereklidir. Bu da, baskicimiz.com üyelik sözleşmesi hükümlerine uymayı kabul ve taahhüt etmeniz demektir. Kullanıcı, üyelik işlemlerini başarıyla tamamladığı ve bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren baskicimiz.com sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir.
Aşağıda, Site ile Site üyesi arasındaki üyelik sözleşmesinin metni bulunmaktadır. Site’ye üye olmadan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz ve sözleşmenin içerdiği tüm maddeleri onaylamadan siteye üyeliğinizi tamamlamayınız.
Yeni üyelik esnasında, bu metni okuduğunuzu söyleyen bir kutucukla karşılaşacaksınız; bu kutucuğu işaretlemeniz, aşağıdaki maddelerin tamamını kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

1.Madde: Taraflar

İşbu Üyelik Sözleşmesi (“Sözleşme”) www.baskicimiz.com internet sitesinin sahibi, İstanbul/Türkiye adresinde mukim www.baskicimiz.com (Bundan böyle “baskicimiz.com” olarak anılacaktır) ile www.baskicimiz.com internet sitesine üye olan internet kullanıcısı (“ÜYE”) arasında akdedilmiştir.

2.Madde: Sözleşme Konusu

İşbu Sözleşme’nin konusu baskicimiz.com’un sahip olduğu internet sitesi www.baskicimiz.com’dan ÜYE’nin yararlanma ve kullanma şartlarının belirlenmesidir.

3.Madde: Tarafların Hakk ve Yükümlülükleri

3.1. ÜYE, www.baskicimiz.com internet sitesini kullanırken tüm yasal mevzuat hükümlerine uymayı ve söz konusu hükümleri ihlal etmemeyi kabul ve taahhüt eder. Aksi durumda, oluşacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran ÜYE sorumlu olacaktır.

3.2. ÜYE, www.baskicimiz.com internet sitesinde başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz.

3.3. ÜYE, www.baskicimiz.com internet sitesinde suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, her türlü yasa dışı, hakaret ya da tehdit içeren, küfür içeren, küçük düşürücü, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı içerik yayınlayamaz ya da herhangi bir şekilde www.baskicimiz.com içerisinde iletemez. Üyeler bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez. Üyeler interaktif alanlarda yapabilecekleri haksız rekabet hükümlerine aykırı hareketlerinden kendileri sorumludurlar, bunlardan baskicimiz.com sorumlu tutulamaz.

3.4. www.baskicimiz.com internet sitesinde ÜYE’ler tarafından beyan edilen, yazılan fikir ve düşünceler ve kullanılan ifadeler münhasıran ÜYE’lerin kendi kişisel fikir ve yorumlarıdır ve bu fikir ve yorumların sonuçlarından yalnızca ÜYE sorumludur. Bu görüş ve düşüncelerin baskicimiz.com ile hiçbir ilgisi ve bağlantısı bulunmamaktadır. baskicimiz.com’un ÜYE’nin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişi veya kurumların uğrayabileceği zararlardan veya üçüncü kişi veya kurumların beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle ÜYE’nin uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

3.5. baskicimiz.com link sağlayarak bağlantı verdiği ya da banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir. Üyeler arasındaki anlaşmazlıklardan doğan herhangi bir maddi ya da manevi zarardan da baskicimiz.com sorumlu değildir. baskicimiz.com, herhangi bir uyarı yapmaksızın üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.

3.6 baskicimiz.com, sitede var olan ve/veya ileride olabilecek kullanıcılar arasında etkileşimi mümkün kılan herhangi bir içerik unsurunu (makale, anket, forum, fotoğraf, video, mesaj kutusu, kişisel mesaj ya da profil) Üyelik Sözleşmesi’ni ihlal ettiği ya da saldırgan, yasa dışı, üyelerin haklarını ve güvenliğini tehdit eden unsurlar içerdiği gerekçesiyle denetleyebilmektedir ve bu sebeplerle de ilgili üyelik iptal hakkını saklı tutar.

3.7. baskicimiz.com, doğrudan sistemde bulunan kullanıcılara ya da onların e-posta adreslerine, ticari ya da reklam amaçlı istek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka bir web sitesine yönlendirilmesi ve sitedeki var olan ve ileride oluşturulabilecek interaktif alanların bu şekilde kanun ve yetki dışında kullanılması gibi durumlarda hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar.

3.8. ÜYE, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme yayınlayamaz, postalayamaz ya da iletemez. Diğer üyelerden herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz. Bu amaçla üyelere yönelik “e-posta zincirleri” kurulamaz.

3.9. baskicimiz.com’da bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyallerin kopyalanmak suretiyle kişisel sayfalarda yayınlanması ve/veya pazarlanması kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu türden materyallerin kullanılması durumunda mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir bilginin sayfanın açıkça görünür bir alanına eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda baskicimiz.com hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

3.10. baskicimiz.com internet sitesi tasarım ve yazılımı ile ürünlere ait metin ve görsel içeriklere ilişkin tüm fikri mülkiyet hakları baskicimiz.com mülkiyetinde olup, bunlar ÜYE tarafından baskicimiz.com’un yazılı izni olmaksızın kullanılamaz.

3.11. baskicimiz.com’un her zaman tek taraflı olarak herhangi bir sorumluluk üstlenmeksizin ÜYE’nin ÜYE’liğini askıya alma veya sonlandırma ve ÜYE’ye ait tüm veri, belge ve dosyaları silme hakkı mevcuttur.

3.12. ÜYE, www.baskicimiz.com internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin gerçeğe uygun olduğunu ve www.baskicimiz.com’un bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları defaten ve nakden tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

3.13. baskicimiz.com sisteme üye olurken verilen e-postanın doğru olduğunu kabul eder. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek zararlardan baskicimiz.com sorumlu tutulamaz.

3.14 baskicimiz.com üyeliği başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Böyle girişimlere bağlı zararlardan baskicimiz.com sorumlu değildir.

3.15. ÜYE’nin www.baskicimiz.com internet sitesinden aldığı şifreyi kullanma hakkı münhasıran ÜYE’ye aittir. ÜYE bu şifreyi herhangi bir üçüncü şahsa veremez. Şifrenin kullanımına ilişkin tüm hukuki ve cezai sorumluluk ÜYE’ye aittir.

3.16. baskicimiz.com’da her ÜYE, kullanıcı adı olarak e-posta adresi kullanmaktadır ve her e-posta adresi sadece bir kayıt oluşturmak için kullanılır. Üye olan herkes, Kullanıcı Adı ve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan site sorumlu değildir. baskicimiz.com’a üye olurken seçilen şifre sadece üye tarafından bilinir. Şifrenin seçimi ve korunma sorumluluğu üyeye aittir. baskicimiz.com şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.

3.17. baskicimiz.com, ÜYE verilerinin yetkisiz kişilerce ele geçirilmesinden ve ÜYE yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu tutulmayacaktır. ÜYE, www.baskicimiz.com internet sitesinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden baskicimiz.com’dan tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir.

4.Madde: Alışveriş

4. 1. 18 yaşından küçük kişiler baskicimiz.com‘dan alışveriş yapamazlar. Site’de çocuklara yönelik ürünler satışa sunulabilir; ancak bunlar yetişkinlere satılmaktadır.

4.2. baskicimiz.com’dan kredi kartı ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin baskicimiz.com hesabına ulaştığının belirlendiği andır.

  1. 3. Sipariş banka havalesi seçilerek verildiyse, ürünlerin tedarikçide bulunamaması gibi temin sorunu yaşandığı durumlarda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile ilgili olarak baskicimiz.com’un hiç bir sorumluluğu yoktur.
  2. 4. Site’de üyelerin kredi kartı bilgileri sistemde kayıtlı tutulmamaktadır. ÜYE, sipariş verdikten sonra, ödeme ekranında kredi kartı bilgisini girdikten sonra ilgili bilgiler banka tarafından kullanılır. baskicimiz.com ÜYE’nin kredi kartı bilgilerini sisteminde kayıtlı tutmamaktadır.

5.Madde: Kişisel Veriler

5.1. baskicimiz.com tarafından www.baskicimiz.com internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan Internet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan web sitesinin internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir.

5.2. baskicimiz.com kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak, hizmetlerini ve ürünlerini iyileştirmek, sitenin kullanımını kolaylaştırmak için, kullanımını kullanıcılarının ilgi alanlarına ve tercihlerine yönelik çalışmalarda ÜYE’lerin önceden rızasını almak kaydıyla bu ÜYE’lerin kişisel bilgilerini kullanabilir. baskicimiz.com, ÜYE’nin www.baskicimiz.com internet sitesi üzerinde yaptığı hareketlerin kaydını bulundurma hakkını saklı tutar.

5.3. ÜYE yürürlükte bulunan ve/veya yürürlüğe alınacak uygulamalar kapsamında baskicimiz.com markalarının ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, avantajlar, anketler ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları hakkında kendisine bilgi ve ilanlar gönderilmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. ÜYE, baskicimiz.com’a ÜYE olurken ve/veya başka yollarla geçmişte vermiş olduğu ve/veya gelecekte vereceği kişisel ve alışveriş bilgilerinin ve alışveriş ve/veya tüketici davranış bilgilerinin yukarıdaki amaçlarla toplanmasına, baskicimiz.com tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. ÜYE aksini bildirmediği sürece ÜYE’liği sona erdiğinde de verilerin toplanmasına, baskicimiz.com tarafından kullanılmasına ve arşivlenmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder. ÜYE yukarıda bahsi geçen bilgilerin toplanması, paylaşılması, kullanılması, arşivlenmesi ve kendisine erişilmesi nedeniyle doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, kısaca herhangi bir zarara uğradığı konusunda talepte bulunmayacağını ve baskicimiz.com’u sorumlu tutmayacağını kabul ve beyan eder. ÜYE veri paylaşım tercihlerini değiştirmek isterse, bu talebini baskicimiz.com’un müşteri hizmetleri çağrı merkezine veya yazılı olarak [email protected] e-posta adresinden iletebilir.

5.4. baskicimiz.com, ÜYE’nin kişisel bilgilerini (a) yürürlükte olan kanun ya da düzenlemeler ya da verilmiş olan bir mahkeme kararı, idari emir gereğince açıklaması gerektiği durumda, ve (b) ÜYE’nın rızasının bulunduğu takdirde üçüncü kişilere açıklayabilir.

5.5 baskicimiz.com, işbu Sözleşme uyarınca, ÜYE’lerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahiptir. ÜYE işbu Sözleşme’yi onaylamakla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesine rıza göstermiş sayılacaktır. ÜYE elektronik posta ve/veya SMS almaktan vazgeçmek istemesi durumunda baskicimiz.com Müşteri Hizmetlerine bu talebini ileterek, elektronik posta ve/veya SMS gönderim iptal işlemini gerçekleştirebilecektir.

5.6. baskicimiz.com, üyelerinden gelen ürünleriyle ilgili pozitif başarı hikayelerini ve bu hikayelere ilişkin varsa fotoğrafları, internet ortamında ve yazılı tanıtım malzemelerinde her şekilde kullanabilir.

6.Madde: Teknik Aksaklıklar

6.1. Teknik aksaklıklardan dolayı baskicimiz.com’a erişimde hata ya da kesinti olabilir. baskicimiz.com, hizmetin bu şekilde aksamasından ya da kesilmesinden sorumlu tutulamaz.

6.2. baskicimiz.com, her türlü iletişim ağı, çevrimiçi sistemler, servis sağlayıcıları, bilgisayar teçhizatı ve yazılımları ile ilgili başarısızlık ve sorunlardan, İnternet trafiğindeki tıkanıklıktan ya da üyelere veya herhangi bir kişiye zarar verecek yazılımlar yüklemek gibi teknik konulardan doğan aksaklıklardan da sorumlu tutulamayacaktır.

7.Madde: Güvenlik

7.1 baskicimiz.com internet sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcının, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korunmayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda ÜYE, baskicimiz.com web sitesine girmesiyle kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

7.2.Üye verilerinin baskicimiz.com’un ihmali olmaksızın yetkisi olmayan kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan site hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

8.Madde: Zorlayıcı Sebep

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve/veya ön görülemeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişip ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin birden sözleşme gereği yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansız hale koyan haller,zorlayıcı sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Bu türden bir zorlayıcı sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmaz. İşbu zorlayıcı sebep hali 10 gün
süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak işbu sözleşmeyi fesih hakkı doğar.

9.Madde: Yetkili Mahkemeler

Bu sözleşmeden kaynaklanan tüm ihtilaflarda yetkili mahkeme ve icra daireleri İstanbul merkez mahkemeleri ve icra daireleri olacaktır.

10.Madde Yürürlük, Fesih Ve Diğer Şartlar

10.1. Taraflardan her biri işbu Sözleşme’yi karşı tarafa yapacağı tek taraflı bir bildirimle her zaman feshedebilir. baskicimiz.com’a yapılacak bildirimler de [email protected] e-posta adresi veya telefon numaraları kullanılmalıdır.

10.2. Bu sayfada yer alan üyelik sözleşmesine ilişkin işbu maddeler, değişikliklerin bu sayfadan belirtilmesi şartıyla baskicimiz.com tarafından istendiği zaman değiştirilebileceklerdir.

10.3. Üye, bu sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zararların karşılığında baskicimiz.com’un, onun şubelerinin, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul ve beyan eder.

11.Madde: Yürürlülük

ÜYE’nın ÜYE’lik kaydı ÜYE’nin işbu Sözleşme’de yer alan tüm maddeleri okuduğu ve kabul etmesiyle gerçekleşir. İşbu Sözleşme ÜYE’nin ÜYE olması anında akdedilmiş ve süresiz olarak yürürlülüğe girmiştir.